«خانه کاغذی» آماده اکران می‌شود

مهدی صباغ‌زاده از پیگیری برای به نمایش درآمدن فیلم «خانه کاغذی» پس از پایان اکران فیلم «ایتالیا ایتالیا» خبر داد.

تهیه‌کننده فیلم «ایتالیا ایتالیا» با بیان اینکه قصد دارد پس از تمام شدن اکران این فیلم، «خانه کاغذی» را که خودش کارگردانی کرده است، به اکران درآورد، درباره معضل فیلم سوزی این روزهای سینما در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد: متاسفانه کمی برنامه‌ریزی‌ها درست صورت نگرفته است به همین دلیل با اکران همه فیلم‌ها و ترافیک آن‌ها مواجه هستیم اما چاره‌ای نیست.

 

او افزود: به هر حال همه می‌خواهند هرچه زودتر فیلم‌هایشان اکران شود و شورای صنفی هم چاره‌ای ندارد جز اینکه همه را اکران کند و کاری هم نمی‌توان کرد. اما باید یک برنامه‌ریزی از ابتدای سال بر روی فیلم‌ها صورت بگیرد.

 

وی ادامه داد: باید در قبال تعداد فیلم‌هایی که قرار است در طول یک سال در اکران عمومی حضور پیدا کنند، یک برنامه‌ریزی انجام شود؛ به صورتی که نه روی فیلمسازان فشار بیاید و نه اینکه فیلم‌ها لطمه ببینند.

 

این کارگردان و تهیه‌کننده سینما در عین حال با ابراز رضایت از فروش فیلم «ایتالیا ایتالیا» که به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است، گفت: پیش بینی ما این است که فیلم فروش خوبی داشته باشد و تاکنون هم این طور بوده است چون هم مردم، هم منتقدان و روزنامه‌نگاران و به طور خاص جوانان، «ایتالیا ایتالیا» را دئوست داشته و با آن ارتباط برقرار کرده‌اند.

 

 فیلم «خانه کاغذی» که صباغ‌زاده خبر از اکران آن پس از «ایتالیا ایتالیا» می‌دهد،  سال گذشته ساخته شد و در اردیبهشت امسال در جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد.

 

در این فیلم پرویز پرستویی، تینا پاکروان، ثریا قاسمی، ستاره اسکندری، مهدی پاکدل، علیرضا کمالی، حسین پاکدل، محسن قاضی‌مرادی، ارد زند و شقایق فراهانی بازی کرده‌اند.

 

فیلمنامه «خانه کاغذی» توسط خسرو نقیبی، مهدی صباغ‌زاده و علی مسعودی‌نیا به طور مشترک نوشته شده و مدیریت فیلمبرداری آن بر عهده علیرضا زرین‌دست بوده است.

 

صباغ‌زاده بعد از چهار سال دوری از کارگردانی سینما، «خانه کاغذی» را جلوی دوربین برد و تهیه‌کنندگی آن هم بر عهده تینا پاکروان با مشارکت امیرحسین عبدالهی بوده است.